Facebook

Jak zrychlit váš starý a pomalý počítač?

Váš notebook může být pomalý, ale to neznamená, že jej musíte vyměnit za nový. Díky častému používání váš notebook nashromáždí spoustu přebytečných souborů a programů, nemluvě o prachu a nečistot.

Ale než se vydáte pro nový počítač, měli byste vyzkoušet par tipů, jak starý notebook zachránit. Chvíli času, šroubovák a několik změn nastavení může způsobit, že váš notebook poběží, jako by byl nový.

Přidejte SSD disk

Přidání disku SSD je největší hardwarovou změnou, kterou můžete pro zrychlení notebooku provést. Všechno je rychlejší; spouštění, vypínání a spouštění aplikací proběhne ve srovnání s tradičními pevnými disky mrknutím oka. S vestavěnými disky SSD přichází stále více notebooků, ale ne všechny. A pokud má váš starý notebook uvnitř tradiční pevný disk, můžete jej jednoduše vyměnit a tím dosáhnout výrazného zvýšení rychlosti za rozumnou cenu. 256 GB SSD, což je slušná kapacita pro většinu uživatelů, může stát jen 850 kč.

SSD disk

Upgradujte RAM

Měli byste mít alespoň 8 GB RAM. V dnešní době je nejlepší koupit si notebook s takovou pamětí, protože stále více výrobců jej připájí k základní desce, takže není možné přidat další. Většina starších notebooků nabízí relativně jednoduché přidání další operační paměti. Pokud máte 4 GB, upgradujte na 8 GB, protože další paměť vás pravděpodobně bude stát cca 700 kč.

Nastavte své spouštěcí programy

Cokoli běžící na pozadí zpomalí dobu spouštění počítače a věnuje prostředky programům, které možná ani nepoužíváte. Naštěstí je snadné je vypnout.

Odinstalujte nepoužívané aplikace

Nepoužívané programy zabírají úložiště na vašem pevném disku a mohou vysávat zdroje z procesoru. Vymažte nevyžádanou poštu, abyste uvolnili místo a výkon pro váš počítač. Nezapomeňte zkontrolovat soubory knihovny, zda neobsahují nějaké nevyžádané pošty.

Provádějte pravidelné kontroly malwaru

Je možné, že důvodem, proč je váš notebook pomalý, může být něco, co jste nenainstalovali úmyslně – škodlivý software. Provádějte pravidelné kontroly virů a malwaru, abyste zabránili něčemu škodlivému zpomalit váš notebook – nebo ještě hůř. Bdělost vám může pomoci vyhnout se a eliminovat hrozby, které hromadí zdroje nebo naplňují váš notebook nevyžádanými soubory.

Udržujte čistotu

Nenechte notebook příliš zaprášit, jinak riskujete přehřátí. Když k tomu dojde, procesor a grafická karta nemusí pracovat na plný výkon, aby se nepřehřála. Nejlépe je použít stlačený vzduch na větrací otvory, aby váš procesor a grafická karta správně chladila. Je dobré vyměnit starou teplovodivou pastu a podložky.

Změňte svůj prohlížeč

Některé prohlížeče jsou rychlejší než jiné. Pokud jste náročný uživatel, Chrome může nakonec zaplnit vaši operační pamět, zejména s celou řadou otevřených karet. Microsoft Edge ještě není tak plnohodnotný, ale má tu výhodu, že je lehčí a rychlejší.

Aktualizujte své ovladače

Některé nové ovladače mohou vašemu hardwaru vdechnout nový život a opravit případné problémy. Nezapomeňte zkontrolovat webové stránky výrobce a ujistit se, že jsou vaše ovladače aktuální.

Pc-morava | Servis počítačů a notebooků

Servis a opravy počítačů, notebooků a tiskáren Olomouc a okolí.

  • Instalace Windows
  • Instalace softwaru
  • Opravy počítačů
  • Opravy notebooků
  • Opravy tiskáren
  • Záchrana smazaných dat
  • Odvirování počítače
  • Rychlý a stabilní internet
  • Nastavení připojení
0 0 hlasy
Article Rating
předplatit
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře

Pozor důležité!!

Kvůli velkému pracovnímu vytížení, momentálně nebudeme dál přijímat nové zakázky na opravy počítačů.

 

servis počítačů olomouc

This will close in 0 seconds

0
Budu rád za váš názor, prosím napište komentář.x
()
x