Jaký je rozdíl ve frekvencích 5Ghz a 2,4Ghz

Primárními rozdíly mezi těmito dvěma frekvencemi je rozsah (pokrytí) a šířka pásma (rychlost), které pásma poskytují. Pásmo 2,4 GHz poskytuje pokrytí na delší vzdálenost, ale přenáší data nižší rychlostí. Pásmo 5 GHz poskytuje menší pokrytí, ale přenáší data vyšší rychlostí.

 

Rozsah je v pásmu 5 GHz nižší, protože vyšší frekvence nemohou pronikat pevnými předměty, jako jsou stěny a podlahy. Vyšší frekvence však umožňují přenos dat rychleji než nižší frekvence, takže pásmo 5 GHz umožňuje rychlejší nahrávání a stahování souborů.

 

Vaše připojení WiFi v konkrétním frekvenčním pásmu může být také rychlejší nebo pomalejší kvůli rušení jinými zařízeními. Mnoho technologií podporujících WiFi a dalších domácích zařízení využívá pásmo 2,4 GHz, včetně mikrovln a otvíračů garážových vrat. Když se více zařízení pokusí použít stejný rádiový prostor, dojde k přeplnění. Pásmo 5 GHz má tendenci mít menší přeplněnost než pásmo 2,4 GHz, protože jej používá méně zařízení a protože má 23 kanálů pro použití zařízení, zatímco pásmo 2,4 GHz má pouze 11 kanálů. Počet kanálů, které máte k dispozici, závisí na regulační doméně. Pokud dochází k velkému rušení z jiných zařízení, zvažte použití pásma 5 GHz.

JAKÉ SLUŽBY NABÍZÍME

Stavba herních počítačů
Oprava počíatčů - olomouc
Oprava tiskáren
Máte dotaz?

 

Jak zapojit modem, router a nebo jak vyměnit UTP kabely? Neváhejte a napište a nebo zavolejte.